ÖVRIGT / Diverse / Vinkanna 12916123
nr 1291 6123
Vinkanna
Nysilver / kristall, Tidigt 1900-tal. Höjd: 33 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:24:01
25/11 10:59:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Halvkristall